Ergenlikte Sivilce Geçirme Yöntemleri Nelerdir?

Aura Centre - Güzellik Merkezi, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Hemen hemen her genç, ergenlik döneminde sivilce problemleri yaşayabiliyor. Bunu takiben ergenlikte sivilce geçirme yöntemleri üzerinde derin bir araştırma telaşı başlıyor. Bu içeriğimizde doktorların ve cilt uzmanlarının görüşlerinden yola çıkarak önerilen yöntemlerden ve sivilce oluşumunu engellemek için dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

Ergenlik çağı, erkek veya kız demeden birçok çocuğun kendini fark etmeye, dış görünüşüne daha da dikkat etmeye başladığı bir dönemdir. Özellikle bu dönemde sıklıkla karşılaşılan sivilce problemleri, görüntü sebebi ile özgüveni zedelerken, yanlış müdahale sonucu deride iz bırakma gibi bir riski de taşımakta. Bu sebeple içeriğimizde yer alan bilgileri gerek velilerin gerek ise gençlerimizin okumasını şiddetle önermekteyiz.

Ergenlikte Sivilce Geçirme Yöntemleri Nelerdir?

Ergenlik sivilceleri 14 ve 16 yaşlarında başlayıp 4 ile 6 yıl arası sürebilmektedir. Kimi kişilerde bu sürenin 40 yaşına kadar dayandığı da görülmüştür. Bu sebeple sivilce geçirme yöntemleri ve tedavisi konusunda bilgilendirme toplumun büyük çoğunluğunun ihtiyacıdır.

Ergenlik sivilcelerinin temel sebebi cildin aşırı yağlanması olduğu için cilt temizleyici ve anti bakteriyel ürünlerin kullanılması büyük oranda faydalı olmaktadır. Özellikle normal derecelerde ergenlik sivilcesi olan kişilerde bu adımların dışına çıkmaya pek gerek bile olmaz. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekenlerden bir şey de CİLDİ UYGUN BİR TEMİZLEME İLE TEMİZ TUTMAKTIR.

Ergenlikte sivilceleri geçirmek için kullanabileceğiniz diğer ürünler ise:

 • AKNE VE YAĞLI CİLT İÇİN Cilt bakım kremleri

 • AKNE VE SİYAH NOKTA ÜZERİNE KULLANILABİLECEK LOKAL ÜRÜNLER

 • AKNE VE YAĞLI CİLTLERİN KULLANIMINA YÖNELİK GÜNEŞ KREMİ

Eğer bu adımlarda da fayda görülmüyor ise doktor ve eczacı gözetiminde hareket etmeniz gerekmektedir. Aşırı şiddetli ergenlik sivilcesi durumu gözleniyor ise hiç beklenmeden direkt olarak doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Ergenlikteki Sivilce Oluşumunu Engellemek için Nelere Dikkat Edilmeli?

Ergenlikte oluşan sivilcelerin çoğu dönemsel olsa da tetikleyici görevinde yediğimiz besinler de rol oynar. Akne sorunu yaşamamak adına dengeli beslenmeye özen gösterilmeli ve işlenmiş gıdalardan FAST FOOD kaçınılmalıdır. Bunun ile beraber öğünlere mutlaka ve mutlaka sebze ve meyve eklenmesi gerekir.