Dermapen

Aura Centre - Güzellik Merkezi, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Daha genç daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmak için en çok tercih edilen uygulamaların başında dermapen geliyor.

Dermapen Nedir?

Dermapen, çok eskiden beri uygulanan klasik cilt yenileme tedavilerinden biri olmasına rağmen kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonunun açılması, genişlemiş gözeneklerin tedavisi ve cildin sıkılaştırılması amacıyla yaygın olarak kullanılmaya devam eden etkili bir uygulamadır.

Dermapen işlemi lazer veya radyofrekans ile yapılan cilt yenileme tedavilerine oranla daha ekonomik bir çözüm sunar.

Neredeyse 1900’lü yılların başlarından itibaren kullanılan bu yöntem dünyanın her yerinde güvenle uygulanmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. En son 2018 yılında yapılan bir araştırmada 35 ila 75 yaş arası hastalar için 3. seans sonunda cilt üzerindeki çizgiler, kırışıklıklar ve cilt gevşekliği belirgin düzeyde azaltmış, cilt dokusunda belirgin düzeyde iyileşme olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Dermapen uygulaması, yara izlerinin tedavisinde de oldukça etkilidir.