Buz Başlıklı Lazer

Aura Centre - Güzellik Merkezi, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Buz Başlıklı Lazer Nedir? Buz Başlıklı Lazer Nasıl Çalışır?

Buz lazer, acısız ve soğuk bir cihaz kullanılarak yapılan bir epilasyon tedavisidir. Cihaz saç köklerini kademeli bir şekilde öldürür ve saç köklerinin büyümesini engeller. Bunun yanında lazer epilasyon sırasında cildi yatıştırmak ve rahat bir his vermek için cihaz oldukça soğuktur. Bu rahatlık hissi birçok kişinin buz lazeri tercih etmesine sebep olur.

Buz Lazer ve IPL Arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel IPL lazer ile 'buz lazer' arasındaki temel farklar şunlardır:

  • Soğuk uç: Cilde ilk temas ettiğinde buz lazer gerçekten soğuktur. Bu nedenle ısındığını fark etmeniz bile uzun zaman alır.
  • Bir jel uygulanır ve cihaz cilt ile sürekli temas halindedir: Cildiniz şeffaf bir jel ile hazırlanır (bir tür ultrason jeli gibi) ve daha sonra cihaz bölgeye yerleştirilir. Teknisyen cihazı hızlı hareketlerle cilt üzerinde kaydırır ve bölgenin tedavisi tamamlanır. Her lazer atışında cihazı kaldırmak yerine, buz lazer daha çok alanı kapsar.
  • Daha az acı verici: Geleneksel IPL tedavisinde, hafif bir acı hissedebilir ancak buz lazer ile hissettiğiniz tek şey ısıdır.
  • Çoğu cilt ve saç tipinde kullanılabilir: Buz lazer bronzlaşmış ciltte bile kullanılabilir. Açık ten ve koyu kıllarda etkili olan diğer lazer epilasyon çeşitlerine nazaran buz lazer koyu ten ile birlikte ince ve açık renkli tüylerde de oldukça etkilidir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Buz lazer tedavisinde tek bir dalga boyunda birleştirilen üç farklı dalga boyu ile tüm cilt tiplerinde ve çok çeşitli saç tiplerinde işe yarayan hızlı bir tedaviye sahip olursunuz. Bu dalga boyları aynı anda cildin farklı derinliklerine nüfuz eder ve saç köklerini çoklu seviyelerde hedefler. Bu güçlü özelliğin, birçok kişi tarafından bugün piyasadaki en iyi epilasyon lazer teknolojisini temsil ettiği düşünülmektedir.

Lazer epilasyon, kıl köklerini hedef alarak çalışır. Lazer, bir kök bulduğu anda ışık enerjisinden ısı enerjisine geçer ve bu da hedeflenen saç köklerinin tabanını hızla yok eder. Kök öldüğünde, saç üretme yeteneğini kaybeder. Artık saç daha sonra kök tabanından düşecektir.